چاپ کردن این صفحه
شنبه, 24 اسفند 1398 05:31

5 فناوری که کسب و کار های معمول را تغییر خواهد داد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(158 رای‌ها)

یک فناوری مختل کننده را می توان نوآوری تعریف کرد که به توسعه شبکه ها و بازارهای جدید با ارزش کمک می کند. با این حال ، این فن آوری های جدید درنهایت باعث اختلال در شبکه و بازارهای موجود و جابجایی فناوریهای قبلی خواهد شد. فناوری مختل کننده اغلب شرکت ها را مجبور می کند تا روش نزدیک شدن به مشتریان و مشاغل مرتبط به خود را تغییر دهند ، و اگر یک سازمان نتواند تطبیق یابد ، احتمالاً در خطر نابودی و یا منجر به از دست دادن سهم عمده ای از بازار خود قرار خواهد گرفت.

از نظر تاریخی ، انواع مختلفی از فناوریهای مخرب وجود داشته است که دنیای تجارت را تغییر داده است. رایانه شخصی اساساً ماشین تحریر را جابجا کرده و برای همیشه روش ارتباط و کار را تغییر داده است. ایمیل همچنین ارتباطات را تغییر داده است ، تا حد زیادی نامه نویسی سنتی را جابجا کرده و باعث ایجاد مشکل در صنعت کارت تبریک می شود. علاوه بر این ، تلفن های هوشمند فن آوری های بیشماری را با همه برنامه های موجود از جمله ماشین حساب ، دستگاه های GPS و دستگاه های پخش کننده MP3 جابجا کرده اند.

فناوری در حال پیشرفت است و راه حل های نوآورانه تر به بازار آسیب می رساند. اگر مشاغل فعلی انطباق نداشته باشند ، می توانند در معرض خطر حذف فن آوری بعدی قرار بگیرند. با شناسایی برخی از فناوریهای مختل کننده که در افق هستند ، مشاغل می توانند طرحی را برای انطباق با آینده ایجاد کنند.

 

1) ژنومیک نسل بعدی

این فناوری مختل کننده ، دانش مورد استفاده برای تصویربرداری از جفت پایه نوکلئوتیدها (یا واحدهای ایجاد کننده DNA) را با قابلیت های تحلیلی و محاسباتی ترکیب می کند. از آنجایی که ما آرایش ژنومی خود را بهتر می فهمیم ، در توانایی دستکاری ژنها ، پیشرفت هایی خواهیم داشت ، بنابراین ، درمان های درمانی و تشخیص را بهبود می بخشیم. حتی امروزه توالی ژن ، زیست شناسی مصنوعی و آنالیز هر روز بهبود می یابد و هرچه سهولت دستیابی به این اطلاعات بهبود یابد ، در درمان بیماریها و تولید مواد غذایی و کشاورزی تأثیر می گذارد. ژنومیک نسل بعدی نیز می تواند برای درک ما از حیوانات و گیاهان کاربرد داشته باشد ، احتمالاً به ما این امکان را می دهد تا از مواد ارگانیسم معمولی با ارزش بالا مانند بیودیزل و اتانول استفاده کنیم.

 

 

 


2) اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاء یک توسعه اینترنتی پیشنهادی است که در آن اشیاء روزمره دارای اتصال به شبکه هستند ، بنابراین به آنها امکان دریافت و ارسال داده را می دهد. این اشیاء که دارای سنسورها ، اتصال به شبکه و نرم افزار هستند ، در حال حاضر نحوه عملکرد محل کار را تغییر می دهند. به عنوان مثال ، سیستم های نظارتی ساختمان دارای سیستم هایی با دوربین و قفل های متصل شده هستند که فوراً مدیران را هنگامی که شخصی که قصد ورود به تسهیلات را دارد فوراً به شما اطلاع می دهد. با افزودن سنسورها به ماشین آلات ، دستگاه ها وحتی لباس ، تغییرات عمده ای در فرآیندهای تجاری ، استفاده از منابع طبیعی ، تحویل انرژی ، مراقبت از راه دور و تولید ایجاد می شود.

 

 

 


3) ابر

فناوری ابر در سالهای اخیر به طور فزاینده ای رایج شده است ، و فقط انتظار می رود که این پیشرفت ها رشد کند. فناوری Cloud خدمات محاسباتی متمرکز را ارائه می دهد که توسط بسیاری از کاربران از جمله در داخل از طریق یک تجارت یا از طریق سازمان شخص ثالث قابل دسترسی است. انتظار می رود محاسبات ابری تجارت را به روش های مختلفی تغییر دهد:

بروز رسانی آسانتر ارائه دهندگان خدمات (ابر)Cloud تمام جنبه های تعمیر و نگهداری را در مورد محاسبات ابری انجام می دهند ، بنابراین دنیای تجارت دیگر نگرانی خاصی در مورد بروزرسانی های سیستم نخواهد داشت.

یکی از ویژه گی های ابر این است که در همه جا بر روی سیستم عامل محاسباتی مورد نظر موجود است و به دنیای تجارت تحرک و پیشرفت بیشتری می بخشد. این که آیا کارمندان شما می خواهند اسناد را با همکاران خود در سراسر جهان به اشتراک بگذارند یا به سادگی می خواهند از خانه کار کنند، ابر این امکان را فراهم می آورد. علاوه بر این ، به کارمندان شما امکان می دهد تماسهای خود را از طریق تلفن تلفنی مبتنی بر ابر از هر جایی که به اینترنت وصل شده باشند ، دریافت کنند.


        امنیت بهتر ذخیره سازی ابر یکی از امن ترین راه های ذخیره داده است. از آنجا که اطلاعات شما در ابر ذخیره می شود و نه دستگاه واقعی شما ، داده های تجاری همیشه در دسترس و ایمن هستند.

 

4) چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی فرآیندی است برای ساختن اشیاء سه بعدی جامد و خارج از یک فایل دیجیتالی. ایجاد این اشیاء چاپی با استفاده از فرآیندهای افزودنی حاصل می شود و جنبه های بسیاری از جامعه ما را تغییر می دهد. با پیشرفته‌تر شدن چاپ سه‌بعدی ، مشاغل باید متناسب با نیازهای مشتریان ، استراتژیهای خود را تطبیق دهند. این چاپگرها می توانند شیوه ساختن مشاغل تقریباً هر چیزی را تغییر دهند و به مشتریان اجازه دهند خودشان محصولات تولید کنند. به همین دلیل ، باید فکر بیشتری به استراتژی های بازاریابی سازمانی برود تا کسب و کارها بتوانند محصولات خود را از هم متمایز کنند.

 

 

 

 

5) ذخیره انرژی

بسیاری از فناوری ها ، ذخیره انرژی را عامل مهمی از جمله وسایل نقلیه ، تولید انرژی جایگزین و لوازم الکترونیکی مصرفی دانستند. دستگاههای ذخیره شده انرژی پیشرفته برای استفاده های بعدی مانند سلولهای سوخت یون لیتیوم انرژی را ذخیره می کنند. طی یک دهه آینده ، پیش بینی می شود که فناوری ذخیره انرژی همچنان به پیشرفت خود ادامه دهد ، بنابراین مشاغل باید در هنگام طراحی باتری های خود به منظور حفظ رقابتی ، رویکردهای جدیدی را ایجاد کنند.

فن آوری های جدید مختل کننده در حال رشد هستند و مشاغل برای سازگاری باید ابتکار عمل را بگیرند. اگر نمونه هایی از فناوریهای مخرب دیگر دارید ، احساس می کنید به زودی شیوه تجارت در دنیا تغییر خواهد کرد ، ما دوست داریم از شما بشنویم.

 

فناوری های جدید مختل کننده در حال رشد هستند و مشاغل برای سازگاری باید ابتکار عمل را در دست بگیرند.

 

اگر شما هم از تکنولوژی هایی خبر دارید که به زودی مشاغل رو مختل خواهند کرد، لطفا با ما در میان بگذارید!

خواندن 1356 دفعه
مسعود معمارنژاد

از سال 1388 طراحی وب سایت های استاتیک را آغاز کردم و به مرور با توجه به گسترش استفاده از وب سایت های داینامیک (پویا) طراحی در این بخش را به صورت کاملا حرفه ای انجام داده ام . در مدت این چند سال کلاس های آموزشی خصوصی و نیمه خصوصی زیادی  در زمینه طراحی وب سایت برگزار کرده ام. در حال حاضر مجموعا پشتیبان و مدیر حدود 30 وب سایت در زمینه های مختلف هستم. 

آخرین‌ها از مسعود معمارنژاد