دوشنبه, 26 اسفند 1398 18:04

بهینه شدن تصاویر و افزایش رتبه وب سایت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(38 رای‌ها)

علاوه بر متن های موجود در صفحات وب سایت ، تصاویر مهمترین عناصر یک وب سایت هستند. آنها این مزیت را دارند که درک متن را ساده تر و نیز صفحه وب را برای کاربران جالب تر و جذاب تر کنند. علاوه بر این ، تصاویر محصولات اغلب برای خرید در فروشگاه های آنلاین تعیین کننده است.

Google همچنین محتوای متن را با تصاویر بهتر از محتوای متنی بدون تصویر  رتبه بندی می کند. بنابراین ، محتوای خوب یک معیار مهم رتبه بندی برای یک وب سایت است. بر این اساس ، شما قطعاً باید بهینه سازی تصاویر وب سایت (SEO) خود را به عنوان بخشی از بهینه سازی کلی وب سایت خود در نظر بگیرید.

آموزش سئو تصاویر در وب سایت

هدف
هدف از جستجوگرها از یک سو ، افزایش موقعیت تصاویر شما در جستجوی تصویر Google است و در نتیجه دید بهتری برای وب سایت شما ایجاد می کند. علاوه بر این ، سئو تصاویر نیز به طور کلی بخشی از SEO (سئو) وب سایت شما است ، زیرا تصاویر می توانند محتوای با کیفیتی تولید کنند که به طور مستقیم بر رتبه وب سایت شما در جستجوی کلی گوگل تأثیر می گذارد.

جنبه های بهینه سازی
عوامل روی تصویر
اول از همه ، عوامل مختلفی در مورد خود تصویری وجود دارد که شما باید برای سئوی تصویر در نظر بگیرید. اینها شامل :

 •  اندازه فایل تصویر 
 • قالب و نام 
 •  فرمت تصویر 
 • URL
 • ساختار پوشه
 • محتوای تصویر
 • و داده های EXIF ​​است.

 

 1. اندازه فایل:
  اندازه فایل برای اندازه گیری خزیدن برای Googlebot نباید خیلی بزرگ باشد. علاوه بر این ، اندازه فایل تصاویر نیز بر سرعت بارگذاری وب سایت شما تأثیر می گذارد ، که یک عامل مهم رتبه بندی محسوب می شود و بنابراین باید تا حد امکان سریع باشد.

 2. قالب فایل:
  با توجه به فرمت فایل ، قالبهای متداول مانند PNG ، JPG یا GIF برای تصاویر توصیه می شود. JPG برای عکس ها مناسب تر است ، در حالی که از PNG باید برای گرافیک و تصاویر استفاده شود تا اندازه فایل تصاویر تا حد ممکن کوچک باشد.

 3. نام فایل:
  نام فایل تصاویر یک عامل مهم برای رتبه بندی تصاویر در جستجوی تصویر است. بنابراین ، باید شامل کلمات کلیدی اساسی باشد. البته اینها باید با محتوای واقعی تصویری مطابقت داشته باشند که دقیقاً ممکن است با نام فایل منعکس شود. برای تصاویر محصول ، استفاده از تعیین مدل دقیق برای محصول توصیه می شود. شما باید اصطلاحات فردی را در یک نام فایل ها به جای تأکید بر زیرنویس ها جدا کنید و تا حد امکان از کاراکترهای ویژه اجتناب کنید.
  شرح دقیق محتوای یک تصویر با نام فایل آن نه تنها برای یک رتبه خوب در جستجوی تصویر مرتبط است بلکه به Google نیز کمک می کند تا به صورت موضوعی وب سایت شما را طبقه بندی کند. به جای نام فایل بی معنی مانند "image01.jpg" ، برای مثال باید از نام "sneaker-adidas-black-model123.jpg" برای تصویر محصول یک کفش ورزشی سیاه توسط آدیداس استفاده کنید.

 4. اندازه تصویر:
  اساساً ، تصاویر بزرگ نسبت به تصاویر کوچک تأثیر مثبتی در سئوی وب سایت شما دارند (به شرط آنکه اندازه فایل خیلی بزرگ نباشد). قاعده انگشت شست ، حداقل 300 پیکسل برای یک طرف تصویر است. تصاویر بسیار کوچک مانند تصاویر کوچک رتبه خوبی ندارند اما اگر نسخه بزرگتر از تصویر هنگام کلیک روی آنها نمایش داده شود ، می توان از آنها استفاده کرد.

 5. قالب تصویر: مناسب ترین قالب 4:3 است ، زیرا این فرمت اغلب کلیک می شود. علاوه بر این ، شما باید از فرمت های مخصوصاً گسترده پرهیز کنید ، زیرا در غیر این صورت این خطر وجود دارد که تصویر شما از یک طرف قطع شود.
 6. URL و ساختار پوشه: ساختار پوشه در URL یك فایل تصویری نیز باید به عنوان موضوعی به عنوان موضوع به عنوان مكمل برای نام فایل ، به عنوان موضوعی اشاره كند. www.onlineshop.com/smartphones/samsung/samsung-galaxy-s8.jpg

 7. محتوای یک عکس: جدا از تمام مشخصات فنی یک تصویر ، نباید از محتوای آن برای سئو تصویر غافل شوید. به عنوان مثال ، اینفوگرافیک ها باید به وضوح تنظیم شوند و کلیه اطلاعات مربوطه را ارائه دهند. به طور کلی ، محتوای یک تصویر باید همواره با موضوع صفحه مطابقت داشته باشد. علاوه بر این ، شما باید از تصاویر منحصر به فرد و شخصی به جای عکس های سهام استفاده کنید ، زیرا این یک نشانه کیفیت است و وب سایت شما را از رقبای خود جدا می کند.

 8. داده های EXIF: داده های EXIF ​​اطلاعاتی هستند که در عنوان اصلی خود یک تصویر ذخیره می شوند ، مانند تاریخ عکسبرداری و موقعیت مکانی یا نام دوربین. اینها معمولاً توسط دوربین ها ذخیره می شوند ، اما می توانید بعد از آن با برنامه های ویرایش تصویر نیز آنها را اضافه کنید. اگرچه گوگل قادر است چنین اطلاعاتی را از یک فایل تصویری بخواند ، اما هنوز هیچ تاثیری در رتبه بندی یک وب سایت ندارد.

 

 

 محیط اطراف و ابرداده(متا دیتا)

 • محیط اطراف یک تصویر: متن در مجاورت یک تصویر (مانند عنوان آن) عامل مهمی برای سئو تصویر است ، زیرا به Google کمک می کند تا زمینه موضوعی یک تصویر را درک کند. بنابراین باید حاوی مهمترین کلمات کلیدی برای بهینه سازی باشد. همچنین در زیر عنوان بالای تصویر صدق می کند.

 • موقعیت: تصاویر برای بهبود محتوای وب سایت شما بسیار مناسب هستند ، اما شما فقط باید از زمانی آنها استفاده کنید که در واقع با صفحه  شما مطابقت داشته و فهم بیشتر برای کاربران را فراهم می کند.

 • ویژگی عنوان:  "ویژگی عنوان" یا به عبارتی "ویژگی تیتر"، یک تصویر را تعریف می کند. ویژگی تیتر چیست ؟ در واقع هنگامی که کاربران ماوس خود را بر روی یک تصویر حرکت می دهند ظاهر می شود. بنابراین عنوان برای Google از اهمیت کمتری برخوردار است. باید محتوای تصویر را بطور خلاصه و آموزنده توصیف کرد. علاوه بر این ، مهمترین کلمات کلیدی برای یک تصویر نیز باید در اینجا گنجانده شود.

 • صفت Alt:  ویژگی alt متنی را نشان می دهد که هنگام بارگیری یک تصویر ، نمایش داده می شود ، به عنوان مثال. به دلیل مشکلات سرور یا ارتباط بد اینترنت کاربران. همچنین برای افراد نابینا بسیار مفید است زیرا توسط خوانندگان صفحه(screen reader) خوانده می شود. علاوه بر این ، به Google نیز در طبقه بندی موضوعی یک تصویر کمک می کند. بنابراین ، به ویژه مهم است که این متن کوتاه محتوای یک تصویر را منعکس کند و حاوی مهمترین کلمات کلیدی باشد.
  تحت هر شرایطی ، برای هر تصویر فقط یک عنوان را نتخاب کنید،در صورت عدم رعایت، این امر به Google نشان می دهد که در طراحی وب سایت خود دقت زیادی نمی کنید. علاوه بر این ، شما باید عناصر بصری یک تصویر (به عنوان مثال رنگ ها یا الگوهای) را در عنوان و ویژگی های alt خود وارد کنید ، زیرا کاربران غالباً چنین ویژگی هایی را جستجو می کنند (به عنوان مثال "کفش سیاه").

 • علائم تجاری: برند یا  مارک ها ، به عنوان مثال با استفاده از schema.org ، می توان به راحتی در خزیدن و طبقه بندی تصویر توسط موتورهای جستجو کمک کرد.

 • img tag: می توانید اندازه تصویر را در اینجا وارد کنید تا بارگذاری پرونده تصویر سریع شود.

 

 

لینک دهی (پیوند دهی)


پیوند داخلی و استفاده مکرر از تصاویر: یک پیوند داخلی مناسب ، تأثیر مثبتی در سئوی وب سایت شما دارد. به عنوان مثال ، برای تصاویر می توانید این کار را بطور غیرمستقیم انجام دهید. استفاده مکرر از همان تصویر در یک وب سایت نیز تأثیر مثبتی در رتبه بندی آن در نتایج جستجو دارد.


لینک دهنده: لینک دهنده عامل مهمی برای سئو وب سایت است. وب سایت هایی که به طور مکرر با آنها در ارتباط هستند نیز می توانند تأثیر مثبتی در رتبه بندی پرونده های تصویری که در آن قرار دارند ، داشته باشند.

 

نکاتی که باید در مورد سئوی بهتر وب سایت خود بدانید !


SafeSearch:

تنظیمات SafeSearch به طور پیش فرض در Google است. به همین دلیل مهم است که بررسی کنید که آیا تصاویر وب سایت شما توسط Google قابل نمایش و ایمن در نظر گرفته شود در غیر اینصورت ممکن است در نتایج جستجو ظاهر نشود. در این صورت ، باید پرونده های مربوط به خزنده ها (ربات ها) را در یک پرونده robots.txt مسدود کنید زیرا در غیر این صورت ، این خطر وجود خواهد داشت که Google تمام تصاویر وب سایت شما را از نتایج جستجو خارج کند.


استفاده از سئو تصویر


قابلیت مشاهده: سئو تصاویر منجر به مشاهده بهتر پرونده های تصویری شما در جستجوی تصویر Google می شود. اگر تصاویر برای یک جستجوی خاص بسیار مناسب هستند ، می توانند در نتایج جستجوی کلی گوگل نیز نمایش داده شوند.


ترافیک: رتبه بندی بالای تصویر در جستجوی تصویر می تواند منجر به افزایش غیرمستقیم ترافیک در وب سایت شما شود زیرا URL صفحه مربوطه هنگام کلیک کردن روی تصویر در نتایج جستجو نمایش داده می شود. برای دستیابی به چنین افزایش در ترافیک ، تصویر شما باید در نتایج جستجو توجه را به خود جلب کند و بنابراین مرتباً کلیک می شود.

در گذشته ، این نوع تولید ترافیک حتی ساده تر بود زیرا کل وب سایت با کلیک بر روی یک تصویر در یک iframe بارگذاری می شد. از آنجایی که دیگر اینگونه نیست ، این اثر مثبت بیشتر اهمیت خود را از دست داده است. بنابراین ، در زمینه SEO تصویر ، تمرکز امروز بر رتبه بندی جستجوی تصویر کمتر است ، و تمرکز اصلی بهینه سازی و ارتقاء محتوای یک صفحه و به همین ترتیب SEO یک وب سایت به طور کلی است.


ارزیابی آسان تر زمینه موضوعی توسط گوگل: با سئو تصویر ، درک زمینه موضوعی تصاویر یک وب سایت و ماهیت کلی وب سایت به طور کلی برای گوگل آسان تر می شود. این، به نوبه خود ، با کسب رتبه های بهتر پاداش می گیرد.


تجربه کاربری: جنبه مهم دیگر این است که تصویر SEO همچنین می تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد ، به عنوان مثال. با کاهش زمان بارگذاری وب سایت ها این امر به ویژه برای بهینه سازی موبایل بسیار مهم است ، زیرا سرعت بارگذاری در بخش موبایل معمولاً پایین تر از موارد موجود در دسکتاپ است.

 

 

 

 

 

خواندن 2882 دفعه
مسعود معمارنژاد

از سال 1388 طراحی وب سایت های استاتیک را آغاز کردم و به مرور با توجه به گسترش استفاده از وب سایت های داینامیک (پویا) طراحی در این بخش را به صورت کاملا حرفه ای انجام داده ام . در مدت این چند سال کلاس های آموزشی خصوصی و نیمه خصوصی زیادی  در زمینه طراحی وب سایت برگزار کرده ام. در حال حاضر مجموعا پشتیبان و مدیر حدود 30 وب سایت در زمینه های مختلف هستم. 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.